Laiko filosofija

Laikas – tai nesuvokiama protui medžiaga visame šiame pasaulyje. Jeigu turime laiko – mes galime viską, jeigu neturime – negalime nieko. Žmogus, kuris turi laiko ir gali visiškai juo disponuoti – tai tikrai kasdieninis stebuklas. Kiekvienas nuoširdžiai stebisi šiuo fenomenu, kada pradeda jį nagrinėti.

Patarimai kaip planuoti ir valdyti laiką

Pabundate ryte ir pagalvojate, kad piniginė jau stebuklingai pripildyta dvidešimt keturiomis valandomis. Ir jos priklauso Jums. Tai pati didžiausia vertybė iš to, ką turite. Niekas negali iš Jūsų atimti laiko. To negalima pavogti. Be to nei vienas negauna nei daugiau, nei mažiau.

Laiko pasaulyje nėra turtingų aristokratų ir intelektualų. Net genijus niekada nebus apdovanotas papildoma valanda per parą. Čia nėra jokių instrukcijų.

Be to, Jūs negalite pasinaudoti būsimu laiku. Jo negalima pasiskolinti! Galite leisti tik esamo momento laiką. Negalite naudotis rytdienos laiku; jis saugomas Jums.

Laikas – tai stebuklas, ar ne tiesa? Kiekvieną dieną turite šias dvidešimt keturias valandas savo gyvenime. Į jas būtinai reikia įtalpinti rūpesčius dėl sveikatos, malonumų, pinigų, poreikių patenkinimo, garbės ir ugdymo Jūsų nemirtingos sielos.

Teisingas laiko panaudojimas, labiau efektyvus laiko panaudojimas – tai ypatingai svarbus ir aktualus klausimas. Viskas priklauso nuo to, kaip Jūs laiką naudojate. Jūsų laimė – tas nepagaunamas atlygis, kurio visi siekia, priklauso tik nuo to.

Jeigu žmogus negali suplanuoti taip, kad jo dvidešimt keturių valandų pajamos tiksliai atitiktų visiems reikalingiems „išlaidų straipsniams”, tai toks žmogus visą savo gyvenimą praleis chaoso būklėje.

Mes niekada neturėsime papildomo laiko. Mes turime ir visada turėjome tik tą laiką, kuris yra.

Arnold Bennet


Laiko planavimas ir valdymas

Užsisakykite Mokymus: „Laiko planavimas ir valdymas”


Praktiniai patarimai

Kai kurios laiko planavimo taisyklės:

  1. Pakankamai laiko niekada neturėsite, reikia pasirinkti prioritetus.
  2. Sėkmės planavimas sukuria sėkmę, lygiai taip pat atsitinka ir su nesėkme.
  3. Nustatykite tikslią dienotvarkę. Tiksliai nustatyti laiko limitai tokiai darbo rutinai kaip susirinkimai, korespondencijos peržiūrėjimui, darbo klausimams su sekretore, dokumentų pasirašymui ir t.t.
  4. Jeigu būtinas maksimalus sąmonės užimtumas, darykite tai tuomet, kai jaučiatės geriausiai. Mažiausiai dėmesio skirkite svarbiems dalykams, kai Jūsų sąmonė susitvarko su nereikšmingais dalykais.
  5. Dirbkite 55 minutes, ilsėkitės 5 min. Gerkit vandenį ir kvėpuokit grynu oru.
  6. Neatidėliokite svarbių klausimų, kurie Jums nepatinka. Jie užblokuos Jūsų sąmonę, sumažins Jūsų kūrybines ir darbo galimybes. Retai pasitaiko, jog užduotys tampa maloniomis, kai jos atidedamos kuo velesniam laikui.
  7. Atmeskite viską, kas nesvarbu. Kai kurios taip vadinamos problemos savaime išsispręs, jeigu kurį laiką jas ignoruosite.
  8. Analizuokite tai, kas trukdo. Stenkitės to atsikratyti arba sumažinti jų įtaką.
  9. Nenumatytam susitikimui nustatyk ir pasakyk laiką, kurį gali skirti prieš pokalbį.
  10. Numatyk konkretų laiką, kada norėtumėte, jog Jums netrukdytų. Tęsėkite duotą sau pasižadėjimą. Pakabinkite ant durų iškabą „Prašau netrukdyti!”. Paprašykite sekretorės ar kolegos priimti lankytojus ar atsakyti į telefono skambučius. Darykite kiek įmanoma viską, kad būtų užtikrintas reikiamas laiko kiekis, jog Jums netrukdytų. Informuokite įmonėje kitus, kokiu dienos metu pageidaujate, kad Jums netrukdytų. Be jokių abejonių būsite suprastas. Pasakykite, kokiu laiku jie vėl gali Jus surasti.
  11. Jeigu iš viso laiko, kuris skiriamas užduočių įvykdymui, 10% skiriama planavimui, tai užduotis įvykdoma 50% greičiau.
  12. Darykite tik vieną darbą. Sekantį darbą pasižymėkite kaip planuojamą.
  13. Suplanuokite telefoninius skambučius. Trumpai pasižymėkite, ką norėtumėte pasakyti ir sužinoti. Taip sutaupomas laikas ir ugdomas geresnis supratimas.
  14. Surinkite visas savo idėjas į vieną vietą – galbūt į knygą ar užrašų knygutę. Pasižymėkite idėjas, kai tik jos iškils. Tuomet nei vienos neužmiršite. Nuolatos peržiūrėkite savo idėjas.
  15. Pradėtą darbą pasistenkite pabaigti.
  16. Paskirkite konkretų laiką susirinkimams, kasdieniniams klausimų aptarimams su kolegomis. Tuomet Jums netrukdys ir taip sutaupysite daugiau laiko.
  17. Jeigu pavėlavote į susitikimą, tuomet Jūsų partneris apie 30 minučių jaučia diskomfortą.
  18. Jeigu nujaučiate, jog vėluosite, geriau iš anksto įspėti nei paskui atsiprašinėti.
  19. Išmokite sakyti ne. Užduokite sau klausimą: „Ar aš tinkamas šiam darbui?”
  20. Nuolat kontroliuokite laiko naudojimą. Pavyzdžiui, tai Jūs galite patikrinti savaitės bėgyje. Susidarysite nuomonę apie laiko panaudojimą. Paklauskite savęs, ar galėtumėte geriau panaudoti laiką ir kokiu būdu?
  21. Venkite imti darbo namo, nebent Jūs įsitikinę, jog kažką nuveiksite. Geriau ilgiau padirbėti įstaigoje, iki kol viską pabaigsite. Tuomet Jūs ilgiau galėsite mėgautis laisvu laiku.
  22. Viską darykite pakankamai gerai. Venkite perdėto perfekcionizmo. Tuomet turėsite daugiau laiko svarbiems dalykams.
  23. Jaudinimasis ir stresas sukuria užduotis, kurių Jūs negalite matyti perspektyvoje ir su kuriomis negalite susidoroti. Realiai kiekvienos dienos užduotys išsprendžia problemas, kurias sukūrė neužbaigtas darbas. Išmokykite save nors pabaigti dienos darbus iki išvykimo namo. Sukursite jausmą, jog viską įvykdėte. Netrukus kasdien iškeliausite namo be nuovargio.
  24. Iš pradžių gerai pagalvokite, tik po to darykite. Nieko nėra skubesnio, jog nebūtų laiko pagalvoti prieš priimant sprendimus.
  25. Pasinaudokite dramblio technika: „Paprasčiausiai dramblį Jūs galite suvalgyti, jeigu valgysite po vieną gabaliuką”. Įtraukite tai į savo planus: Užduotys metams, mėnesiui, savaitei, dienai, vakarui. Jūs nustebsite, kokių rezultatų galite pasiekti, jeigu darysite po truputį.
  26. Paprastai žmogus priima 20% išgirstos informacijos, likusius 80% informacijos priima perskaitęs užrašuose.
  27. Deleguojant darbus skirkite 20% laiko daugiau negu iš tikrųjų reikia, jog, esant reikalui, galėtumėte padėti jį susitvarkyti.

Susiję mokymai, tyrimai ir straipsniai:





VISI MANAGER.LT AKADEMIJA RENGIAMI MOKYMAI