7 praktiniai patarimai, kaip planuoti ir valdyti laiką

1. Siek užsibrėžto tikslo ir niekada jo nepamiršk.

Užduotys taps lengviau įveikiamos, kai suvoksi jų paskirtį, norimą rezultatą bei konkrečios veiklos atlikimui skiriamą laiką, tad viskas paprasta: planuok ir vykdyk. Taip pat nedera pamiršti, kad net naujausiam automobiliui reikia kuro, todėl stenkis, kad niekada nestigtų energijos. Rami pietų pertrauka, arbata su kolega ar nedidelė mankšta gali sukelti naują energijos bangą!

2. Didelius projektus skaldyk į mažesnes užduotis ar veiklas.

Tačiau niekada nebandyk pašokti aukščiau bambos ir iš krūvos veiklų išskirk 3. Jas pasirinkta tvarka įvykdyk, o tuomet eilė ateis ir kitoms trims. Taip paprasčiau įveiksi sunkesnius darbus ir iššūkius, kurie neužgrius ant tavo galvos vienu metu. Jei vienos užduoties nepavyksta pradėti vykdyti per 20 min – imkis kitos, o prie buvusios sugrįši vėliau. Kartais geriau duoti sau laiko pagalvoti ir rasti geresnį ar geriausią sprendimą.

3. Stenkis pašalinti išorinius trikdžius, kurie tau neleidžia sutelkti dėmesio.

Galbūt kuriam laikui teks išjungti mobilųjį telefoną, įsidėti ausinuką ar netgi ignoruoti itin kalbų kolegą. Tačiau susikūrus tau tuo metu tinkamiausią aplinką, darbus atliksi greičiau ir kokybiškiau.

4. Apsibrėžk savo asmeninio produktyvumo sąlygas.

Svarbu ne tai, kiek pavienių darbų ar užduočių tu atlieki, tačiau, kokią realią naudą ir rezultatus jie teikia kartu ir atskirai. Gali būti, kad apsvarsčius dienos eigą, suvoksi, jog dėmesį ir energiją eikvoji ne ten kur derėtų, o detalėmis pradedi rūpintis anksčiau nei jų pagrindu.

5. Dieną pradėk nuo sunkiausių ar labiausiai nemėgiamų darbų.

Visas kebliausias veiklas įveikus pirmoje dienos pusėję, nuvargus galėsi atlikti mažiau energijos ir smegenų reikalaujančias užduotis, o minčių neslėgs dideli nepradėti ar nebaigti darbai.

6. Visada bandyk nustumti baimę į šalį.

Neretai šis nepageidaujamas jausmas ne tik stabdo nuo bet kokios veiklos, o kartais netgi veikia priešingai: skatina siekti nepagrįsto perfekcionizmo. Todėl geriau išmokti kokybiškai darbus atlikti ne tik baimės kupinomis akimis, o ir be didesnio streso.

7. Stiprink savo žinias ir gebėjimus, reikalingus darbui atlikti.

Nuolatos mokykis naujų metodų. Turint reikiamų žinių ir gebėjimų laiko planavimas įgauna prasmę. Pasitelk šiuolaikinius laiko planavimo ir valdymo įrankius. Daugiau apie tokius įrankius gali sužinoti – “Grupinio darbo priemonės”.


Mokymai bendriesiems gebėjimams tobulinti:




Mokymai, kursai, seminarai - Manager.LT Akademija

Visi mokymo sprendimai – Manager.LT Akademija


VISI MANAGER.LT AKADEMIJA RENGIAMI MOKYMAI