Ar kada nors susimąstėte, kodėl kai kuriems žmonėms viskas taip puikiai sekasi? Ar kada nors stebėjotės, kaip tie puikūs įdarbinimo agentūrų darbuotojai sugeba kiekvieną mėnesį įdarbinti daugiausia žmonių, gauti didžiausias premijas ir algas?

Ką gi, atskleisiu jums paslaptį. Nė vienas iš karto netampa nugalėtoju. Dauguma jų pradėjo ten, kur dabar esame jūs ir aš.
Taigi kuo nugalėtojai skiriasi nuo kitų žmonių?

Nugalėtojus iš kitų išskiria jų požiūris ir mąstymo būdas. Tačiau dauguma šių savybių nėra išskirtinės. Tiesą sakant, tik pradėję eiti savo gyvenimo keliu, visi turime šias savybes. Bet pakeliui jas prarandame ir sumenkiname savo galimybes.

Norite tapti nugalėtoju – tapkite vaiku

Norėdamas tapti nugalėtoju, pirmiausia turite tapti vaiku! Leiskite man paaiškinti:

Nugalėtojai yra pasiruošę mokytis.

Vaikai į šį pasaulį ateina turėdami įgimtą troškimą mokytis ir suprasti juos supantį pasaulį. Jie stebi ir kaip kempinės sugeria kiekvieną faktą ir reakciją, nes žino, kad nuo to priklausys, ar jie išgyvens.
Viena svarbiausių ir dažnai minimų savybių, reikalingų siekiant sėkmės versle, yra noras mokytis, t.y. leistis būti mokomam.
Norėdamas tapti nugalėtoju, turite būti pasiruošęs mokytis ir leistis būti mokomas, skaityti, mokytis ir suprasti viską, ką turite išmokti, netgi jeigu tai visiškai jums nauji dalykai.
Jeigu to nedarysite, iš pat pradžių būsite pasmerktas nesėkmei.

Nugalėtojai nori veikti.

Ar pastebėjote, kad vaikai visada yra pasiruošę veikti? Tik įgiję naują įgūdį, nori jį praktiškai pritaikyti.
Tokie yra ir nugalėtojai. Jie pritaiko naujai įgytus įgūdžius praktikoje, konkrečiais veiksmais stengdamiesi pagerinti našumą ir perkelti savo verslą į naują lygmenį. Jie žino, kad turi panaudoti tai, ką išmoko, netgi jeigu yra gana geri toje srityje. Su tuo susijusi ir kita nugalėtojams būdinga savybė.

Nugalėtojai nebijo suklysti.

Kaip vaikai, kurie žengdami pirmuosius žingsnius krinta ir vėl keliasi, nugalėtojai nebijo kristi ar suklysti. Jie žino, kad nesėkmė yra geriausia pamoka. Jie mokosi iš savo klaidų ir nuolat tobulina savo metodus, kol jiems pagaliau pavyksta.
Nugalėtojai turi drąsos suklysti ir neišsigąsti. Jie vėl pakyla ir toliau mėgina.

Nugalėtojai yra pasirengę prisitaikyti.

Čarlzas Darvinas klydo. Išgyvena ne stipriausieji, o geriausiai prisitaikantys.
Vaikai, nesunkiai prisitaiko prie ilgalaikių pokyčių, lengviau susitaiko su padėtimi ir tinkamai pritaiko elgseną.
Deja, augdami tampame ne tokie lankstūs ir nenorime pripažinti, kad gali būti ir geresnių būdų vienam ar kitam veiksmui atlikti.
Besikeičiančiame verslo pasaulyje priešindamiesi pokyčiams virstame atgyvenomis. Galų gale pralaimime tiems, kurie geriau supranta kintančias tendencijas.
Nugalėtojai yra tie, kurie gali prisitaikyti ir pritaikyti savo verslą prie besikeičiančių tendencijų.

Nugalėtojai noriai taiko naujoves.

Vaikai yra nepaprastai išradingi. Jie ateina į šį pasaulį be išankstinio nusistatymo, kaip ir ką reikia daryti. Jie nesilaiko kitų nustatytų ribų, ką ir kaip gali daryti.
Nugalėtojai, taikydami būtent tokius principus, pasiekia verslo aukštumas. Jie ne tik mokosi iš to, kas jau buvo padaryta. Jie randa būdų, kaip tai daryti veiksmingiau, pigiau ir sėkmingiau.
Siekdami sėkmės, neturite būti panašūs į vaikus visais atžvilgiais. Tikriausiai tai nebūtų gerai. Bet jeigu jūsų išankstinis nusistatymas, baimės ir dvejonės neleidžia jums pasiekti savo tikslų, pabandykite pažvelgti į pasaulį vaiko akimis. Geriausiu atveju padidinsite savo sėkmės šansus, o blogiausiu – liksite jaunas širdimi.

ŠaltinisLyderių laikas


Lyderystės ir vadovavimo mokymai, seminarai, kursai ir tyrimų:


Emocinė inteligencija ir sėkmė - emocinis intelektas

Emocinė inteligencija ir sėkmė – emocinio intelekto lavinimo mokymai

Gebėdami suprasti bei valdyti savo ir kitų emocijas, patiriame mažiau streso darbe, efektyviau bendraujame ir bendradarbiaujame tiek su savo kolegomis, tiek su klientais, užtikriname gerą klimatą kolektyve, mažėja konfliktinių situacijų…

VISI MANAGER.LT AKADEMIJA RENGIAMI MOKYMAI