Viduramžių mąstytojas N. Machiavelli, parašęs šiuolaikinių vadovų itin mėgstamą skaityti „Kunigaikštį”, įspėja nesiekti sparčių ir plataus pobūdžio pokyčių. Mąstytojo įspėjimai nepaseno. N. Machiavelli rašė, jog esame pakankamai išmintingi, kad nesiektume pernelyg greitai pranokti konkurentą.

Verslo plėtra - ar verta skubėti?

Ką žada staigi verslo plėtra?

Tikslus pastebėjimas, nes jūsų verslas nėra sporto varžybos. Neapsigaukite posakiu „lenktynės skirtos tik greitiesiems” ir verčiau prisiminkite pasakėčią apie vėžlį ir kiškį. Jei nenorite patekti į kalėjimą dėl skolų, lenktynių nepakanka vien pradėti, jas reikia ir baigti.

Žinoma, nesiūlau sąstingio. Savo verslą reikia plėsti, tačiau savaiminis augimo tikslas gali lemti lėšų stygių ir netgi bankrotą. Bankroto teismų bylos rodo, kad šis likimas dažnai ištinka prastai valdomas ir sparčiai besiplečiančias įmones. Gana dažnai pradėjus itin daug kalbėti apie plėtros planus auginami žlugimo vaisiai.

Jei didžiausią dėmesį skiriate sparčiai plėtrai, įvertinkite savo vidines paskatas. Ar dydžio siekis yra susijęs su jūsų emociniais poreikiais? Ar nauju verslu norite kam nors ką nors įrodyti? Jei mąstote ir esate atviras sau, atsakymai gali jums nepatikti.

Sveikinu, jei jums pasisekė rasti tam tikrą rinkos nišą, kuri skatina naudingą ir stabilų jūsų verslo augimą. Tačiau jei skatinate plėtrą pelno sąskaita, susirūpinkite savo strategija, nes galų gale ji nieko neduos. Daugelis žlugusių „.com” bendrovių įspūdingai didino apyvartą, tačiau tuo pat metu augo jų nuostoliai. Žinome, kas nutinka – pelno neduodantis augimas tiesiog lemia lėšų stygių ir krūvas neapmokėtų sąskaitų.

Norint išvengti bėdų, jums reikia plano – gairių, kurios padėtų sutelkti dėmesį kukliam ir stabiliam, o ne staigiam augimui. Naudokitės savo įgūdžiais daugiausiai dėmesio skirdami gauti pelno, didinti turtą, kontroliuoti skolas ir valdyti lėšų srautą.

Įsivertinkite prieš verslo plėtrą

Toliau pateikiama keletas patarimų, padėsiančių pasirinkti tinkamą tempą:

  1. Kaip sparčiai auga jūsų sektorius? Tai – sektinas atskaitos taškas.
  2. Stenkitės, kad jūsų trumpalaikiai pasyvai neviršytų trumpalaikių aktyvų.
  3. Išlaidos visuomet turėtų didėti lėčiau už apyvartą.
  4. Stenkitės neįkeisti savo ateities. Norint išlikti per pirmus trejus veiklos metus reikia užsitikrinti kiek įmanoma didesnį finansinį lankstumą.
  5. Atsitraukimas ne visuomet reiškia nesėkmę, jis gali reikšti išlikimą.
  6. Augimo tempas turėtų būti patogus. Jūsų verslas – ne sporto varžybos.

Sparti plėtra pasiteisins, jei jums pakaks drausmės atsisakyti visų poreikių didinti išlaidas. Jei dvigubai didėja ir apyvarta, ir išlaidos, galbūt tiesiog vaikotės pinigų. Netikėkite teiginiais, esą nuostoliai yra nesvarbūs, ir tiesiog reikia sėkmingai plėstis. Tai darant vadovaujamasi vien viltimi, o tai nėra protingiausias sunkiai besiverčiančio verslininko sprendimas. Taip, propaguoju atsargumą. Ką duoda dvigubai didesnė apyvarta ir trigubai didesni nuostoliai?

Jei tai skamba tarsi pritemptas argumentas, pasižiūrėkite internete devintojo dešimtmečio technologijų bumo bendrovių apyvartos ir pelno duomenis. Daugelis šių prastai valdomų įmonių neregėtai išpūtė apyvartą, o kartu – ir skolas, ir nuostolius, kol nebeliko kuo apmokėti sąskaitų. Taigi padvigubinti apyvartą ir nuostolius nėra išmintingiausias verslo sprendimas. Nepersistenkite ir išliksite žaidimo dalyviais.

Dr. Paul Adams

Šaltinis: Verslo banga


Organizuojami mokymai: vadovavimo ir lyderystės, verslumo, pardavimų ir klientų aptarnavimo, laiko planavimo ir valdymo, dalykinio bendravimo…

Veiklos planavimas verslo pradžioje - verslo savininkams ir vadovams

„Veiklos planavimas verslo pradžioje – verslo savininkams ir vadovams”

Ankstyvos stadijos verslų savininkams ir vadovams organizuojamų mokymų „Veiklos planavimas verslo pradžioje“ tikslas – stiprinti žinias apie pelningos veiklos organizavimą, pardavimo būdus, plėtros galimybes ir strateginį mastymą organizuojant veiklą.


KPI rodikliai, finansai ir darbuotojų motyvaciją

KPI rodikliai, finansai ir darbuotojų motyvaciją (Įmonių savininkams ir vadovams)

Būdami įmonės vadovu ir lyderiu, Jūs turite didesnius iššūkius, nei kiti žmonės, ir nuolat siekiate efektyvinti įmonės veiklą. Patyrus su karantinu susijusius iššūkius, įmonių vadovai privalėjo priimti daug įvairių sprendimų, ir jų nemažai dar laukia ateityje. Galbūt su šiais iššūkiais susiję ir iškelti Jūsų tikslai sau bei įmonei yra didesni nei kada nors buvo, tačiau reikalingiems sprendimams priimti laiko yra mažiau nei bet kada.Emocinė inteligencija ir sėkmė - emocinis intelektas

Emocinė inteligencija ir sėkmė – emocinio intelekto lavinimo mokymai

Gebėdami suprasti bei valdyti savo ir kitų emocijas, patiriame mažiau streso darbe, efektyviau bendraujame ir bendradarbiaujame tiek su savo kolegomis, tiek su klientais, užtikriname gerą klimatą kolektyve, mažėja konfliktinių situacijų…VISI MANAGER.LT AKADEMIJA RENGIAMI MOKYMAI