Esant sunkmečiui, jau ne viena įmonė taupydama atsisakė įvairių renginių, skirtų savo darbuotojams. Matyt, to paties likimo gali sulaukti ir vasaros renginiai, kurie paprastai skiriami geresniam darbuotojų tarpusavio pažinimui, glaudesnių santykių ir bendradarbiavimo įmonėje skatinimui bei stiprinimui.

Komandinis darbas ir lyderystė, Manager.LT Akademija

Kita vertus, įmonės, kurios savo praktikoje efektyviai išnaudoja komandinio darbo privalumus, ir toliau skirs lėšų šiai veiklai stiprinti. Galbūt kiek mažiau, tačiau skirs.

Kodėl?

Sėkmingų įmonių praktika rodo, kad siekdamos kelti darbuotojų veiklos efektyvumą, jos vis dažniau pasitelkia komandinį darbą ir plokščios organizacijos struktūrą. Tokios organizacijos įžvelgia ir supranta, kad tiek efektyvi komunikacija, tiek bendradarbiavimu sukurtas sinergijos efektas leidžia organizacijai žinoti daugiau, nei reikalauja šiandieninė situacija, o veiklos laisvės ir atsakomybės suteikimas didina darbuotojų pasitenkinimą darbu ir geresnius jų veiklos, o tai reiškia, ir visos organizacijos, rezultatus.

Iš kitos pusės, imkime šiandieninę ekonominę situaciją, kai mažėjant gamybos ir pardavimo mastams, kompanijos yra priverstos priimti sprendimus dėl darbuotojų mažinimo. Įmonėje, kurioje atleidžiami darbuotojai, net ir likusieji išgyvena netikrumą ir baimę dėl savo ateities. Dėl to gali stipriai kristi darbuotojų efektyvumas, „atšąla“ ir pačios įmonės gyvybingumas. Komandos stiprinimo renginys gali padėti likusiems darbuotojams žengti naują etapą, juos motyvuoti ir sutelkti įmonės labui. Buvimas kartu ir tarpusavio pasitikėjimas suteikia saugumo jausmą, laidžia lengviau įveikti sunkumus.

Tarkime, Jūs nusprendėte surengti komandos stiprinimo renginį. Tad kokį biudžetą skirti ir kaip jį efektyviai išnaudoti?

Greičiausiai šių metų biudžeto galimybės bus kur kas mažesnės. Ir tai – ne bėda. Visų pirma – renginių mažėja, todėl ir sodybų paslaugų, maitinimo paslaugų bei kitų pramogų kainos tapo patrauklesnėmis. Antra – ar būtina mokymą organizuoti būtinai sodyboje arba salėje? Visoje Lietuvoje yra puikių miško urėdijų prižiūrimų ir tvarkomų vietovių, aikštelių. Tereikia suderinimo su vietine urėdija ir noro atsakingai elgtis gamtoje.

Trečia – niekas taip nesuartins komandos, kaip maisto ruošimas drauge. Beje, tai irgi galėtų būti viena iš mokymo dalių: kaip filtruoti ežero vandenį, kad jis būtų tinkamas gerti; Kaip užkurti laužą teturint vienintelį degtuką; Kaip išvirti ant laužo tikrą kareivišką košę arba aromatingą ir skanią arbatą iš miške surastų žolelių… Skamba banaliai? Patikėkite, Jūsų komandai būtų ko mokytis iš patyrusių ir kvalifikuotų instruktorių, kurie yra specialiai pasiruošę rengti mokymus gamtoje ir turi specialų žmonių grupių ugdymo bei komandos formavimo išsilavinimą. Dalyvių įsitraukimas ir azartas – garantuoti!

O dabar apie efektyvumą.

Iš tiesų, efektyvus komandinis darbas reikalauja konkrečių kiekvieno komandos nario kompetencijų ir įgūdžių, tokių kaip:

Taigi, svarbu įvertinti ir nuspręsti, kokių kompetencijų labiausiai trūksta Jūsų darbuotojams, ir pagal tai suformuoti mokymo tikslus bei parinkti mokymo metodus.

Kokios naudos gali atnešti komandos stiprinimo mokymai?

Tiek patiems dalyviams, tiek vadovams mokymai leidžia pamatyti komandos įvairiapusiškumą ir galimybę tai panaudoti įmonėms tikslams (tyrimais įrodyta, jog skirtingo mąstymo ir pažiūrų asmenys komandoje dirba kur kas efektyviau).

Kaip pasiekti, kad mokymui skirtos lėšos atneštų naudos?

Jolanata Mileškienė - Manager.LT Akademija vadovė

Pirmas ir svarbiausias dalykas – mokymo tikslų apibrėžimas (kodėl rengiamas, kokie tikslai ir kokio rezultato tikimasi). Jeigu reikia – atlikti tyrimus (situacijos komandoje, klimato, 360 ir pan.)
Antras – tikslinių dalyvių apibrėžimas (kam skirtas renginys, auditorijos pobūdis, numatomas kviečiamų žmonių skaičius ir pan.).
Trečias – biudžeto dydis. Atsižvelgiant į tai, kuriamas optimalus, tikslus atitinkantis mokymo formos ir turinio sprendimas, mokymo įgyvendinimo metodika.
Ketvirtas – mokymo efektyvumo įvertinimas ir grįžtamojo ryšio suteikimas vadovybei – mokymo metu pastebėtų stipriųjų pusių ir trukdžių komandinio darbo palaikymui ir stiprinimui organizacijoje aptarimas.

Jolanta Mileškienė
Manager.LT Akademija vadovė


Lyderystės ir vadovavimo mokymai, seminarai, kursai ir tyrimų:

VISI MANAGER.LT AKADEMIJA RENGIAMI MOKYMAI