„Žmogus turtingas ne tik sąžiningumu. Tačiau praturtėti gali tik sąžiningas žmogus”.

J. J. Corn

Trumpiausi keliai į sėkmę tampa puikia medžiaga knygoms ir filmams, bet tai nėra sumanūs sėkmingo verslo būdai.

Sakydami: „Godumas yra gerai” ir „Turiu jums gerą sandorį”, patirsite nesėkmę.

Jei primygtinai norėsite, kad viskas priklausytų tik jums, liksite vienas. Apgaudinėdami savo šeimą, darbuotojus arba klientus brangiai sumokėsite.

Septintasis žingsnis į verslo sėkmę: būk sąžiningas!

Sėkmė versle priklauso nuo šios „auksinės taisyklės”: jei norite vystyti verslą, kurį vėliau paliksite savo vaikams, saugokitės nesąžiningumo ir godumo pagundų.

Būti nesąžiningu reiškia neigti realybę, nekantrauti, ieškoti trumpiausių kelių greitam pasitenkinimui.

Jei neigiame savo motyvus ir trūkumus, pasmerkiame save nesėkmei. Taip atsitinka, kai norime vadovautis tik savo interesais, neatsižvelgdami į kitų poreikius.

Nesąžiningumas gali sutrukdyti veikti objektyviai ir toliaregiškai. Nesąžiningas mąstymas užtemdo sveiką protą ir verčia blogai elgtis. Jei nesate amoralus žmogus, melavimas arba vogimas gali sukelti kaltės jausmą, privedantį prie degradacijos.

Jei siekiate pasisekimo, kodėl prieštaraujate patys sau? Juk nesąžiningi verslininkai paprastai bankrutuoja: netenka klientų, tiekėjų, kreditorių ir netgi darbuotojų.

Net sutuoktinio apgaudinėjimas gali privesti prie bankroto. Retai skyrybos yra nurodomos kaip viena iš priežasčių, vedančių prie bankroto, bet tai yra faktas. Skyrybos gali sugriauti šeimos finansinį saugumą. Tą patį jos gali padaryti ir su verslu.

Jei tai verslas, kurį vystė abu šeimos nariai, greičiausiai bus konfliktas dėl turto arba verslo valdymo.

Jei vienas iš sutuoktinių nori išpirkti verslą, kaip nustatyti teisingą kainą? O juk susitarti trukdo pyktis.

Verslui išpirkti reikia pinigų. Išeitis yra skolintis arba pabandyti dalį verslo parduoti. Jei skolintis – kas padengs skolą?

Skyrybų proceso metu verslas kentės daugeliu atvejų. Nebebus lyderio ir veiksmo plano, kadangi pora bus užsiėmusi savo problemomis. Nebebus verslo ateities užtikrinimo. Kreditoriai ir darbuotojai gali tapti nervingi, klientai – spėlioti. Kuo sunkesnės skyrybos ir kuo ilgiau vilkinsis teismo nagrinėjimo procesai, labiausiai tikėtina, kad verslas sužlugs.

Bandydami klastoti dokumentus, šiek tiek apgaudinėti klientą arba prekiautoją, pasiųsite stiprų signalą savo darbuotojams arba bendradarbiams, kad jums toks elgesys priimtinas. Tai bus kvietimas vogti iš jūsų.

Jei darbuotojai žinos, kad reikalaujate sąžiningumo, gerbs jus. Taip darydami pastebėsite, kad nesąžiningi darbuotojai nustoja slampinėti, kadangi sąžiningoje aplinkoje pasijaučia nepatogiai.

Kas atsitinka godiems žmonėms? Jų nepasotinamas troškimas gauti daugiau iškraipo realybės jausmą, dorą elgesį ir verslo priežastį. Godūs žmonės komandinėje aplinkoje negali funkcionuoti.

Godiesiems bendradarbiavimas yra nepatogus, nes tai susiję su pasitikėjimu ir dalijimusi. Jei verslininką valdo gobšumas, bus sunku išlaikyti ilgalaikius santykius su tiekėjais ir darbuotojais. Sąžiningas verslo sandėris yra tuomet, kai laimi abi pusės, o ne ta pusė, kuri daugiausiai reikalauja.

Naujam verslui išlikti reikalinga pagalba. Be jos šansai į sėkmę žymiai mažesni. Negalite tikėtis, kad klientai, tiekėjai ir darbuotojai bus už jus, jeigu rūpinatės tik savo asmenine nauda.

Godumas nesukurs palankios aplinkos jūsų kompanijos vystymuisi. Abejoju, ar būtumėte linkę padėti tiems, kurie susirūpinę tik savo gerove. Gobšumas yra dažna verslo žlugimo priežastis.

Pavydas gali būti lygiai taip pat griaunantis, kaip ir gobšumas. Pavydas gali sujaukti jūsų sveiką protą. Nepaisant to, kaip gerai jums sekasi, visada būsite nepatenkintas, kadangi visada bus didesnis varžovas arba pažįstamas, kuriam labiau sekasi.

Norėjimas visko kiek galima greičiau įtakoja verslo plėtimąsi, vadinasi, ir didesnes išlaidas. Pavydas, kaip ir nekantrumas, yra emocijų rūšis, kuri netinka verslui.

Laikykitės „auksinės taisyklės” visuose jūsų verslo sandoriuose, asmeniniuose reikaluose ir pamatysite, kad verslą plėtoti padės pati aplinka, mokėdama didelius dividendus.

Kodėl turėtumėte sužlugdyti jums suteiktus šansus?


Dr. Paul Adams

Šaltinis: Verslo banga

Visos P. Adamso straipsnių ciklo dalys:


Organizuojami mokymai: vadovavimo ir lyderystės, verslumo, pardavimų ir klientų aptarnavimo, laiko planavimo ir valdymo, dalykinio bendravimo…



Emocinė inteligencija ir sėkmė - emocinis intelektas

Emocinė inteligencija ir sėkmė – emocinio intelekto lavinimo mokymai

Gebėdami suprasti bei valdyti savo ir kitų emocijas, patiriame mažiau streso darbe, efektyviau bendraujame ir bendradarbiaujame tiek su savo kolegomis, tiek su klientais, užtikriname gerą klimatą kolektyve, mažėja konfliktinių situacijų…



Veiklos planavimas verslo pradžioje - verslo savininkams ir vadovams

„Veiklos planavimas verslo pradžioje – verslo savininkams ir vadovams”

Ankstyvos stadijos verslų savininkams ir vadovams organizuojamų mokymų „Veiklos planavimas verslo pradžioje“ tikslas – stiprinti žinias apie pelningos veiklos organizavimą, pardavimo būdus, plėtros galimybes ir strateginį mastymą organizuojant veiklą.


KPI rodikliai, finansai ir darbuotojų motyvaciją

KPI rodikliai, finansai ir darbuotojų motyvaciją (Įmonių savininkams ir vadovams)

Būdami įmonės vadovu ir lyderiu, Jūs turite didesnius iššūkius, nei kiti žmonės, ir nuolat siekiate efektyvinti įmonės veiklą. Patyrus su karantinu susijusius iššūkius, įmonių vadovai privalėjo priimti daug įvairių sprendimų, ir jų nemažai dar laukia ateityje. Galbūt su šiais iššūkiais susiję ir iškelti Jūsų tikslai sau bei įmonei yra didesni nei kada nors buvo, tačiau reikalingiems sprendimams priimti laiko yra mažiau nei bet kada.


VISI MANAGER.LT AKADEMIJA RENGIAMI MOKYMAI