„Sėkmė – tai kelionė, o ne tikslas.”
Ben Sweetland

Viskas prasidėjo tada, kai savo el. pašto dėžutėje radau vieno skaitytojo laišką.

Jis dėkojo, kad nurodžiau klaidas, kurių reikia saugotis, kuriant sėkmingą verslą. Tačiau, jo manymu, aš pasiūliau nepakankamai daug pozityvių nuorodų.

Taip gimė dvylika apybraižų, kuriose vystau amžinai populiarią temą „Kaip susilaukti sėkmės?”. Pavadinau jas „Dvylika žingsnių į verslo sėkmę”.

Dvylika žingsnių į verslo sėkmę

Remdamasis asmeniniu savo, kaip verslininko, patyrimu, knygų, laikraščių, įvairių pasisakymų apie sėkmę analize, padariau išvadas, kurios jums tikrai bus naudingos.

Vieni žmonės mano, kad sėkmę gyvenime ar versle lemia laimė, pasisekimas, vadinasi, atiduoda save į fortūnos rankas. Jiems ir siūlau savuosius dvylika žingsnių, kuriuos gali kontroliuoti pats žmogus. Kiti gi, ypač jei juos lydi sėkmė, mano, kad 90 proc. sėkmės priklauso nuo jų pačių, likusius 10 proc. atiduodami likimui.

Kas yra sėkmė?

Tai pasiekimas visko, ką mes užsibrėžiame įvykdyti. Nebūtinai tai turi būti pinigai, prestižas ar valdžia. Sėkmingai gyventi – reiškia kurti tokį gyvenimą, kokio jūs trokštate: mėgautis ne tik rožinėmis spalvomis, bet ir džiaugtis kasdieninio gyvenimo teikiamais malonumais.

Nepriklausomai nuo to, kas mums nutinka, galime tiesiog dėkoti gyvenimui. Visada galime siekti pagerinti savo gyvenimą. Vienintelis žmogus, kuris sako „ne” esate jūs patys. Galėdami panaudoti savo gabumus įgyti sėkmei, dažnai tuos pačius gabumus naudojame neteisingai ir tampame nelaimingi. Paprastas pavyzdys – pavydas. Jei nepavydėtume tiems, kas turi daugiau, galbūt visai nebjauriai jaustumėmės?

Manau, kad visi mes galime džiaugtis sėkmingu gyvenimu. Tačiau kodėl vieni patenkinti, o kiti – ne? Juk visi siekia tų pačių sėkmės simbolių: pinigų, prabangos, valdžios ir pripažinimo.

Jei kažkas netikėtai paveldėjo kokį nors postą ar pinigus, galima sakyti, kad šiam žmogui susiklostė palankios aplinkybės, bet tai visiškai nėra tai, ką aš vadinu sėkme. Sėkmė, mano manymu, yra tikslo įgyvendinimas. Verslininkai, kurie džiaugiasi savo pastangų vaisiais, sutinka, kad sėkmei versle reikalingi įgūdžiai, šaltiniai ir pozityvus mąstymas.

Ar sėkmė – tai sunkus darbas?

Ne, daugelis, kurie deda daug pastangų, suvokia, kad sėkmė juos aplenkė.

Ar visi žmonės gali turėti sėkmę?

Tam tikra prasme – taip, kadangi tikra sėkmė – tai gyvenimas, kuris atneša pasitenkinimo jausmą ir gerovę. Įžymybės statusas ar turtai gali būti sėkmė arba laimė, bet tai įgyti pavyksta toli gražu ne visiems, kurie to siekia.

Ar reikalingi kokie nors ypatingi sugebėjimai?

Jie padeda, bet nėra būtina sąlyga. Svarbiausia sėkmėje esate jūs patys ir jūsų požiūris į gyvenimą.

Kai kurie psichologai sako, kad mes turime pasirinkimą: būti laimingi arba nelaimingi.

Manau, kad šiek tiek tiesos šiame teiginyje yra, bet, deja, ne visi žmonės supranta, jog toks pasirinkimas iš viso yra galimas.


Dr. Paul Adams

Šaltinis: Verslo banga

Visos P. Adamso straipsnių ciklo dalys:


Organizuojami mokymai: vadovavimo ir lyderystės, verslumo, pardavimų ir klientų aptarnavimo, laiko planavimo ir valdymo, dalykinio bendravimo…

Verslo pradžia nuo verslo idėjos - Manager.LT Akademija

Verslo pradžia nuo verslo idėjos

Šie verslumo mokymai yra skirti dar tik svarstantiems apie nuosavą verslą. Mokymų tikslas yra padėti dalyviams išgryninti galimas verslo idėjas, suprasti apmokestinimo mokesčiais skirtumus ir sustiprinti savo pasitikėjimą pradėti nuosavą verslą – „dirbti sau“.


Verslo planavimas - nusprendusiems kurti nuosavą verslą

„Verslo planavimas – nusprendusiems kurti nuosavą verslą”

„Verslo planavimas – nusprendusiems įkurti nuosavą verslą“ mokymų tikslas yra supažindinti su verslo veiklos planavimu, galimybių paieška, mokesčių sistema, suprasti veiklos rodiklius, kurie parodo veiklos efektyvumą.


Veiklos planavimas verslo pradžioje - verslo savininkams ir vadovams

„Veiklos planavimas verslo pradžioje – verslo savininkams ir vadovams”

Ankstyvos stadijos verslų savininkams ir vadovams organizuojamų mokymų „Veiklos planavimas verslo pradžioje“ tikslas – stiprinti žinias apie pelningos veiklos organizavimą, pardavimo būdus, plėtros galimybes ir strateginį mastymą organizuojant veiklą.

KPI rodikliai, finansai ir darbuotojų motyvaciją

KPI rodikliai, finansai ir darbuotojų motyvaciją (Įmonių savininkams ir vadovams)

Būdami įmonės vadovu ir lyderiu, Jūs turite didesnius iššūkius, nei kiti žmonės, ir nuolat siekiate efektyvinti įmonės veiklą. Patyrus su karantinu susijusius iššūkius, įmonių vadovai privalėjo priimti daug įvairių sprendimų, ir jų nemažai dar laukia ateityje. Galbūt su šiais iššūkiais susiję ir iškelti Jūsų tikslai sau bei įmonei yra didesni nei kada nors buvo, tačiau reikalingiems sprendimams priimti laiko yra mažiau nei bet kada.


VISI MANAGER.LT AKADEMIJA RENGIAMI MOKYMAI