„Nėra nieko, dėl ko būtų verta viską statyti ant kortos”.
Warren Avis, „Avis Car Rental” įkūrėjas

Prieš patikint savo pinigus, gyvenimo būdą, ateitį naujam verslui, būtų išmintinga savęs paklausti: „Jeigu tai, ką darau, nėra realu, ar esu pakankamai turtingas, kad galėčiau leisti sau rizikuoti?”

Vienuoliktasis žingsnis į verslo sėkmę: suvok rizikos esmę

Dauguma tų, kuriems nepavyko, beskubėdami praturtėti sumaišė verslą su azartiniais lošimais. Prisiminkite prieš dešimtmečius skambėjusią frazę: „Daryk tai, ką geriausiai sugebi”. Tai ne visada geras patarimas, kadangi metantis visa galva į rizikingą verslą jis gali reikšti, kad „darydamas tai, ką geriausiai sugebu, užsitraukiu sau bėdą”.

Jeigu svarstote, ar surizikuoti, kartu turėdami logiškai pagrįstą ir finansiškai atsargų planą, surizikuokite.

Nepaisant to, nerizikuokite viskuo, nebent jums 20 ar 30 metų. Jei jums tada nepasiseks, nenusiminkite – turėsite laiko atsigauti ir netgi vėl pabandyti iš naujo.

Yra pakankamai istorijų apie sėkmingus verslininkus, kuriems iš pradžių nepasisekdavo, bet kurie galų gale pakildavo tam, kad padėtų pagrindus kelyje į sėkmę ir turtą. Firestone ir Ford – tai pavyzdžiai asmenų, žinojusių, kaip sugretinti riziką su pasiryžimu.

Kada jums apie keturiasdešimt, pradėti verslą šiek tiek sunkiau. Kai esate vidutinio amžiaus, galite turėti daug finansinių išlaidų reikalaujančių įsipareigojimų, kaip kad būsto išpirkimas, mokesčiai už vaikų mokslą ir taupymas pensijai. Tada sunkoka nuspręsti, kiek rizikos galėsite prisiimti.

Gali būti sunku pasirinkti tarp buvimo darbdaviu ir buvimo samdomu darbuotoju. Jeigu nuspręsite pradėti savo verslą, atsargumas ir šeimos parama bus tas pagrindas, kurio reikės siekiant išsilaikyti versle.

Tačiau jeigu jums 50 ar daugiau, laikas tikrai bus ne jūsų pusėje, jei nepasiseks. Jums gali nepavykti susigrąžinti finansinę gerovė. Vidutinio ir vyresnio amžiaus draugams sakau: būkite apdairūs ir atsargūs. Senatvė kartu su neturtu nėra pats maloniausias gyvenimo būdas.

Štai blogas mano rizikos valdymo pavyzdys. Aš mėgstu „black jacką”, bet iš Atlantic City kazino retai kada grįžtu namo su krūva pinigų.

Aš laikyčiau tai nenoru įvertinti rizikos laipsnį, žaidžiant azartinius žaidimus. Retai kada laimėtos sumos pakildavo aukštai, niekada neatspėjau daugiau kaip 13, ir niekada nesidalinau laimėtais pinigais. Paprastai laimėdavau kuklias sumas, bet įvertinus valandinį atlygį, būčiau daugiau uždirbęs patarnaudamas restorane.

Ar mokate įvertinti rizikos laipsnį? Esate staigus ar atsargus? Jūsų elgesys gali būti raktas į galimą sėkmę versle.

Štai pasiūlymas su nedidele rizikos galimybe, jei nesate tikras, ar sugebėsite pradėti verslą. Savo gyvenamajame rajone, maisto prekių ar namų apyvokos reikmenų parduotuvėje išsinuomokite prekystalį. Tai nerizikingas ir nesunkus būdas išbandyti save.

Verslas vietinėje parduotuvėje leis įgyti patyrimo savame versle, be to, suvoksite, ar tai jums pagal jėgas. Kartu tai padės įvertinti pinigų valdymo ir vadybos įgūdžius.

Jei jums tai nepatinka arba negalite susidoroti su sunkiu darbu – atsikratykite prekių atsargų ir traktuokite tai kaip išėjimą iš darbo. Blogiausiu atveju jūsų nuostoliai bus minimalūs.

Lygiai taip pat, kaip jūs suprantate rizikos laipsnį, prieš užsisegdami saugos diržus, užduokite sau klausimą, kurį labiausiai mėgsta finansiniai patarėjai: „Ar viską praradęs sugebėsiu išlaikyti savo gyvenimo būdą?”

Tačiau gali pasitaikyti tokių progų, kurios iš jūsų pareikalauas pastatyti viską „ant kortos”. Jeigu taip atsitiktų, atlikite visapusišką analizę, atidžiai sekite, apie ką svajojate, ir nesupainiokite negatyvaus mąstymo su blogų sandėrių atsisakymu.

Be to, klauskite ir klausykite sėkmingų verslininkų patarimų, kadangi dauguma iš jų akimirksniu gali numatyti rizikingą sandėrį ar sumanymą.


Dr. Paul Adams

Šaltinis: Verslo banga

Visos P. Adamso straipsnių ciklo dalys:


Organizuojami mokymai: vadovavimo ir lyderystės, verslumo, pardavimų ir klientų aptarnavimo, laiko planavimo ir valdymo, dalykinio bendravimo…

Verslo planavimas - nusprendusiems kurti nuosavą verslą

„Verslo planavimas – nusprendusiems kurti nuosavą verslą”

„Verslo planavimas – nusprendusiems įkurti nuosavą verslą“ mokymų tikslas yra supažindinti su verslo veiklos planavimu, galimybių paieška, mokesčių sistema, suprasti veiklos rodiklius, kurie parodo veiklos efektyvumą.


Veiklos planavimas verslo pradžioje - verslo savininkams ir vadovams

„Veiklos planavimas verslo pradžioje – verslo savininkams ir vadovams”

Ankstyvos stadijos verslų savininkams ir vadovams organizuojamų mokymų „Veiklos planavimas verslo pradžioje“ tikslas – stiprinti žinias apie pelningos veiklos organizavimą, pardavimo būdus, plėtros galimybes ir strateginį mastymą organizuojant veiklą.


KPI rodikliai, finansai ir darbuotojų motyvaciją

KPI rodikliai, finansai ir darbuotojų motyvaciją (Įmonių savininkams ir vadovams)

Būdami įmonės vadovu ir lyderiu, Jūs turite didesnius iššūkius, nei kiti žmonės, ir nuolat siekiate efektyvinti įmonės veiklą. Patyrus su karantinu susijusius iššūkius, įmonių vadovai privalėjo priimti daug įvairių sprendimų, ir jų nemažai dar laukia ateityje. Galbūt su šiais iššūkiais susiję ir iškelti Jūsų tikslai sau bei įmonei yra didesni nei kada nors buvo, tačiau reikalingiems sprendimams priimti laiko yra mažiau nei bet kada.


Profesionalaus pardavimo įgūdžių tobulinimas, aktyvūs pardavimai

„Profesionalaus pardavimo įgūdžių tobulinimas – Aktyvūs pardavimai”

Praktiniai pardavimų mokymai skirti aktyvaus pardavimo vadybininkams, kurie pardavimus atlieka tiek telefonu, tiek susitikus su Klientais gyvai.


Profesionalaus klientų aptarnavimo principai - mokymai kursai

Mokymai: „Profesionalaus klientų aptarnavimo principai”

Mokymai skirti darbuotojams, kuriems tenka tiesiogiai bendrauti su klientais, teikiant jiems informaciją apie įmonės prekes ir/ar paslaugas, spręsti konfliktines situacijas.


VISI MANAGER.LT AKADEMIJA RENGIAMI MOKYMAI