„Prieš valgant riešutus, reikia juos išgliaudyti.”
Lenkų patarlė
Visi jaučiame tam tikrą nepatogumą prisipažindami, jog retkarčiais tingime. Paprasčiausiai kartais taip jau būna. Ir jeigu mūsų kaltės jausmas leistų, galėtume pasinerti į tingulį dar labiau.
Dauguma mūsų taip išauklėti, kad sunkų darbą laikome dorybe, o tingėjimą – bjauria charakterio savybe. Nepaisant to, daugelis tol tingi, kol kas nors nepaskatina imtis darbo.
Tingi karšta vasaros popietė kartais – puiku, bet piktnaudžiaujant galų gale imame nervintis ir nusiviliame savimi.
Tinginystės rūšis
Išskirčiau dvi tinginystės rūšis: kai norime daryti tik tai, ko trokštame (gyvenimas šia diena, savo malonumui), ir kai negalime pradėti veikti, nes dar neradome savo gyvenimo tikslo.
Jei jūs pirmojo pavyzdžio tipas, pamirškite, kas rašoma toliau. Jeigu jūs atitinkate antrąjį variantą – skaitykite, nes būtent jūsų verslas bus stimulas pasukti į produktyvų ir teikiantį pasitenkinimą gyvenimą.
Jeigu pradedate verslą pasiskolinę pinigų iš tėvų ar draugų, būkite pasiruošęs metams sunkaus darbo, pasiaukojimo, nusivylimo ir tik retkarčiais pasitaikančios pakilios nuotaikos. O kada prarasite pasiskolintus pinigus, patikėkite, neturėsite tokios prabangos kaip tinginystė.
Dažnai sėkmė gali atrodyti lengvai pasiekiama, tačiau taip nėra. Ji pasiekiama sunkiu darbu ir praktika.
Vadovavimas savo verslui nėra trumpiausias kelias į sėkmę. Tai ilgos valandos, asmeninis pasiaukojimas, atsisakymas malonių akimirkų su šeima ir sunkus darbas.
Mums atrodo, kad sėkmės lydimi verslininkai gerai gyvena, leidžia pinigus, visi vykdo jų norus. Taip ir yra. Tačiau tokia sėkmė ateina tik kryptingai panaudojant gabumus, koncentruojantis į tikslus.
Jeigu manote, kad sunkiai dirbate kažkam kitam, palaukite, kol dirbsite sau. Žinoma, kai dirbate sau, niekas nenurodinėja, ką jums daryti, išskyrus jūsų darbuotojus, klientus, banką, mokesčių inspekciją.
Tačiau užduotims įvykdyti jūs turite ribotą laiką, privalote skubiai vykdyti užsakymus, operatyviai spręsti problemas, nugalėti sunkumus. Sunkus darbas ir sėkmė versle eina drauge.
Patariu pasimokyti iš pono Piterio, vienos krautuvėlės savininko. Pradėjęs veiklą, jis išnaudodavo laisvas popietes, mėgaudavosi trijų dienų savaitgaliu ir manė, kad modernaus vadovavimo verslui menas – įgaliojimų perdavimas.
Ponas Piteris mėgdavo nurodinėti, kam ir ką daryti, o pats išeidavo pietauti ir ilgai negrįždavo. Jis juk bosas. Palikęs „darbą” ir verslo smulkmenas kitiems, pasilikdavo sau savininko vaidmenį. Ar žinote, kas atsitiko vėliau? Jis bankrutavo.
Darbuotojai greit pastebi, kad savininkas yra netvirtas, mėgsta atidėlioti darbus, stengiasi nepersidirbti. Jie greit pradeda mėgdžioti savo viršininką. Galų gale, argi savininkas – ne pavyzdys?
Tinginiai paprastai pasislepia tarp vyriausybės biurokratų. Jie net giriasi, kiek nedaug tedirba. Didžiuojasi apeidami kliūtis ir apgaudinėdami kitus, statydami mašinas draudžiamoje vietoje ir išvengdami bausmės.
Toks požiūris į gyvenimą ir karjerą yra kliuvinys, siekiant tapti geru verslininku.
Paklauskite savęs, ar jūs tingite. Pavyzdžiui, aš retkarčiais patingiu. Kartais būna, kad mano tos dienos „privalomų darbų” sąrašas taip ir lieka nepakitęs. Jei ir teisinuosi dėl tinginystės, niekada sąžiningai savo pasiteisinimais netikiu.
Tiesiog esu linkęs atidėlioti kai kurias užduotis. Kažkada supratau, kad tam tikrai užduočiai išspręsti sunaudoju mažiau energijos, negu galvojimui apie ją.
Visų žinoma taisyklė, kad kuo daugiau jūs užimti, tuo daugiau padarote, yra teisinga. Įsidėmėkite: kai tik pajaučiate, kad vadovavimas verslui tampa maloniu užsiėmimu, darbas nustoja būti darbu!
Dr. Paul Adams
Šaltinis: Verslo banga
Visos P. Adamso straipsnių ciklo dalys:
- Dvylika žingsnių į verslo sėkmę: įžanga
- Pirmasis žingsnis: ar jūs žinote, kas esate?
- Antrasis žingsnis: reikalus tvarkyk greitai!
- Trečiasis žingsnis: netinginiauk!
- Ketvirtasis žingsnis: organizuotumo svarba
- Penktasis žingsnis: valdyk emocijas!
- Šeštasis žingsnis: išmok pasakyti „ne”!
- Septintasis žingsnis: būk sąžiningas!
- Aštuntasis žingsnis: venk nežabotos plėtros!
- Devintasis žingsnis: nebijok prašyti!
- Dešimtasis žingsnis: valdyk finansus!
- Vienuoliktasis žingsnis: suvok rizikos esmę!
- Dvyliktasis žingsnis: nenuleisk rankų!
Organizuojami mokymai: vadovavimo ir lyderystės, verslumo, pardavimų ir klientų aptarnavimo, laiko planavimo ir valdymo, dalykinio bendravimo…
Mokymai: „Laiko planavimas ir valdymas”
Verslo pradžia nuo verslo idėjos
Šie verslumo mokymai yra skirti dar tik svarstantiems apie nuosavą verslą. Mokymų tikslas yra padėti dalyviams išgryninti galimas verslo idėjas, suprasti apmokestinimo mokesčiais skirtumus ir sustiprinti savo pasitikėjimą pradėti nuosavą verslą – „dirbti sau“.
„Verslo planavimas – nusprendusiems kurti nuosavą verslą”
„Verslo planavimas – nusprendusiems įkurti nuosavą verslą“ mokymų tikslas yra supažindinti su verslo veiklos planavimu, galimybių paieška, mokesčių sistema, suprasti veiklos rodiklius, kurie parodo veiklos efektyvumą.
„Veiklos planavimas verslo pradžioje – verslo savininkams ir vadovams”
Ankstyvos stadijos verslų savininkams ir vadovams organizuojamų mokymų „Veiklos planavimas verslo pradžioje“ tikslas – stiprinti žinias apie pelningos veiklos organizavimą, pardavimo būdus, plėtros galimybes ir strateginį mastymą organizuojant veiklą.
KPI rodikliai, finansai ir darbuotojų motyvaciją (Įmonių savininkams ir vadovams)
Būdami įmonės vadovu ir lyderiu, Jūs turite didesnius iššūkius, nei kiti žmonės, ir nuolat siekiate efektyvinti įmonės veiklą. Patyrus su karantinu susijusius iššūkius, įmonių vadovai privalėjo priimti daug įvairių sprendimų, ir jų nemažai dar laukia ateityje. Galbūt su šiais iššūkiais susiję ir iškelti Jūsų tikslai sau bei įmonei yra didesni nei kada nors buvo, tačiau reikalingiems sprendimams priimti laiko yra mažiau nei bet kada.