„Nėra nė vieno turtingo ar vargšo, kuris pats sau nepadėjo tokiu tapti.”
Vokiečių patarlė
Ar nepaklausiate savęs, kodėl esama tokių palaimintų asmenybių, kurias, regis, globoja dieviškos būtybės? Ką šie žmonės turi tokio, ko neturi kiti? Ar tai koks nors mistinis žavesys, ar kas nors paprasto, žemiško?
Kaip žinoti, kas esi iš tikrųjų ir ko nori iš gyvenimo?
Štai čia ir yra raktas į jūsų būsimą verslininko sėkmę – ar galite numatyti, kaip jūs reaguosite į stresą ir sėkmę? Dauguma sėkmingų žmonių gali.
Kas jus „užveda”?
Psichologai sako, kad norėdami įgyvendinti savo tikslus jūs privalote suprasti, kas esate: savo stiprias puses, trūkumus, sugebėjimą pasinaudoti galimybėmis.
Kad ir ką jūs svajojate daryti, turite prisiminti, kad jūsų charakterio savybės bus labai svarbios kelyje į sėkmę. Jūsų įpročiai, požiūris į gyvenimą, nuostatos – tai bagažas, kurį nešitės su savimi. Taigi, prieš pradėdami, suraskite šiek tiek laiko tam, kad suprastumėte, kas esate.
Papasakosiu apie tokį poną Rodžerį, kuris, praradęs darbą, pasiskolino iš tėvų pinigų naujam verslui pradėti. Jau po metų šerifas užrakino jo ofiso duris.
Tik vėliau Rodžeris suprato, kad jo motyvacija pradėti verslą buvo emocinis poreikis įrodyti buvusiam darbdaviui, jog pastarasis buvo neteisus jį atleisdamas, o ne sunkumai ir laisvė veikti savo versle.
Jūs privalote patys rasti, kas jus „užveda”. Ar jūs susikoncentravęs, ar klaidžiojate per gyvenimą, tikėdamiesi, jog stebuklas atneš jums turtus ir šlovę? Jūs minioje ar ant scenos? Ar jūs vedate žmones, ar sekate iš paskos? Norite paaukštinimo ar komforto? Gyvenimo sėkmė bus jūsų tik tada, kai nustatysite savo troškimus ir varomąsias jėgas.
Emocijų valdymo menas
Pradėti ir valdyti verslą toli gražu nėra lengva. Jis pilnas sunkumų ir problemų, ir tik nuo jūsų priklauso, kaip reaguosite ir susidorosite su savo emocijomis. Tai apibrėš, ar pagausite sėkmę, ar patirsite nesėkmę.
Prieš imdamiesi kalno problemų, jūs turėtumėte žinoti savo galimybes susidoroti su jomis. Nelaukite, kol problema užvaldys jus, jei nesate tikri, kad turite sugebėjimų ją išspręsti.
Pažinti save – tai žinoti, kaip elgsitės ir reaguosite į visas galimas situacijas: malonias ir nemalonias. Pavyzdžiui, aš maniau, kad galiu lengvai susidoroti su iškylančiais sunkumais, tačiau po ištikusių nesėkmių priėjau priešingos išvados. Supratau, kad sėkmingas problemų sprendimo rezultatas priklauso nuo mano sugebėjimų susitvarkyti su savimi.
Jūsų sėkmė eis paskui jūsų veiksmus – teisingus veiksmus. Jei pažinsite save – turėsite vidinį pojūtį, kaip reaguoti į sunkumus ir apdovanojimus.
Vienuolika klausimų pačiam sau
Kokį matote save? Atlikite testą, atsakydami į šiuos klausimus.
- Ar suprantate savo elgesio motyvus, ar veikiate vedamas impulsų? Impulsyvūs veiksmai gali atvesti į nesėkmę versle.
- Ar jūs kažko norite todėl, kad kiti tai jau turi? Ar jūsų poreikiai paremti realybe? Pavydas neprisideda prie sėkmingo verslo ir racionalių poelgių.
- Ar žinote, ką reiškia būti lyderiu? Ar turite supratimą apie vadovavimo atsakomybę?
- Ar jūs pakantus nuomonių skirtumui? O gal tuos skirtumus išvystote iki ginčo tam, kad įrodytumėte, jog esate teisus? Tai nėra gera jūsų, kaip vadovo, savybė.
- Ar jūs galite atlaikyti akistatą? O gal jūs sakote „taip”, kai galvojate „ne”? Sėkmė versle – tai sakyti „ne” net tada, kai tai nėra gerai jūsų verslo sėkmei.
- Ar reikia, kad kas nors šlovintų jūsų sėkmę tam, jog patenkintų jūsų ego? Jeigu taip, tai parodo jūsų saugumo stoką.
- Ar galite dalintis? O gal jums reikia viso pasaulio marmuro, kad pasijustumėte svarbus? Komandinis darbas, o ne monarchija, sudaro sėkmingo verslo pagrindus.
- Ar galite priimti sprendimus? O gal jūs bijote padaryti klaidą? Baimė skatina atidėliojimą ir gali privesti prie nesėkmės.
- Ar įvykdote tai, ką užsibrėžiate? O gal tikitės: „Tai kaip nors savaime susitvarkys”? Tolimesnių priemonių trūkumas – tipinis blogo darbo pavyzdys.
- Ar jūs greitai nuleidžiate rankas? Jei taip, galite praleisti progas.
- Gal ieškote trumpiausio kelio į sėkmę, atidėdamas į šalį sąžiningumą ir pastangas? Trumpiausias kelias, siekiant ilgalaikės sėkmės, priveda prie nesėkmės.
Ar nors vienas iš šių klausimų jums aktualus? Jei taip, tai jūs jau turite pirmą užduotį.
Savianalizė – mažiau skausminga
Pasiekti tai, ko norite gyvenime, reiškia žinoti, kodėl jūs darote tai, ką šiuo metu darote.
Kas veda jus prie laimėjimų ar susinaikinimo? Kai atskleisime šias užslėptas savo asmenybės jėgas, būsime žengę pirmąjį žingsnį kelyje į sėkmę.
Jūs suprasite, kad savianalizė yra daug mažiau skausminga negu nesėkmė.
Dr. Paul Adams
Šaltinis: Verslo banga
Visos P. Adamso straipsnių ciklo dalys:
- Dvylika žingsnių į verslo sėkmę: įžanga
- Pirmasis žingsnis: ar jūs žinote, kas esate?
- Antrasis žingsnis: reikalus tvarkyk greitai!
- Trečiasis žingsnis: netinginiauk!
- Ketvirtasis žingsnis: organizuotumo svarba
- Penktasis žingsnis: valdyk emocijas!
- Šeštasis žingsnis: išmok pasakyti „ne”!
- Septintasis žingsnis: būk sąžiningas!
- Aštuntasis žingsnis: venk nežabotos plėtros!
- Devintasis žingsnis: nebijok prašyti!
- Dešimtasis žingsnis: valdyk finansus!
- Vienuoliktasis žingsnis: suvok rizikos esmę!
- Dvyliktasis žingsnis: nenuleisk rankų!
Organizuojami mokymai: vadovavimo ir lyderystės, verslumo, pardavimų ir klientų aptarnavimo, laiko planavimo ir valdymo, dalykinio bendravimo…
Verslo pradžia nuo verslo idėjos
Šie verslumo mokymai yra skirti dar tik svarstantiems apie nuosavą verslą. Mokymų tikslas yra padėti dalyviams išgryninti galimas verslo idėjas, suprasti apmokestinimo mokesčiais skirtumus ir sustiprinti savo pasitikėjimą pradėti nuosavą verslą – „dirbti sau“.
„Verslo planavimas – nusprendusiems kurti nuosavą verslą”
„Verslo planavimas – nusprendusiems įkurti nuosavą verslą“ mokymų tikslas yra supažindinti su verslo veiklos planavimu, galimybių paieška, mokesčių sistema, suprasti veiklos rodiklius, kurie parodo veiklos efektyvumą.
„Veiklos planavimas verslo pradžioje – verslo savininkams ir vadovams”
Ankstyvos stadijos verslų savininkams ir vadovams organizuojamų mokymų „Veiklos planavimas verslo pradžioje“ tikslas – stiprinti žinias apie pelningos veiklos organizavimą, pardavimo būdus, plėtros galimybes ir strateginį mastymą organizuojant veiklą.
KPI rodikliai, finansai ir darbuotojų motyvaciją (Įmonių savininkams ir vadovams)
Būdami įmonės vadovu ir lyderiu, Jūs turite didesnius iššūkius, nei kiti žmonės, ir nuolat siekiate efektyvinti įmonės veiklą. Patyrus su karantinu susijusius iššūkius, įmonių vadovai privalėjo priimti daug įvairių sprendimų, ir jų nemažai dar laukia ateityje. Galbūt su šiais iššūkiais susiję ir iškelti Jūsų tikslai sau bei įmonei yra didesni nei kada nors buvo, tačiau reikalingiems sprendimams priimti laiko yra mažiau nei bet kada.